Winner Gallery 2018

Host School:KV NO-2, DELHI CANTT.

Winning School and the team

The Mother's International School (Harshul Sagar and Aarush Utkarsh)

Host School:KV NO-2, DELHI CANTT.

Winning School and the team

The Amity International School (Aarush Sinha & Ratan Raj)

Host School: KV NO-2, DELHI CANTT.

Winning School and the team

Kendriya Vidyalaya (Mukul Jain and Joy Chopra)

Host School:KV NO-2, DELHI CANTT.

Winning School and the team

DAV Sector 14 (Aakriti Bansal & Nishtha Trehan)

Host School:KV NO-2, ARMY AREA

Winning School and the team

Cambridge Court High School, Jaipur

Runner up School and the team

KV NO. 2 (Army Area, Jaipur)

Host School:DPS SAIL TOWNSHIP

Winning School and the team

DPS Sail township ( Sneha Bansal & Shreya Lath)

Runner up School and the team

Surendra Nath Centenary School (Aditya Anshul & Vidushi Jain)

Host School:DON BASCO SCHOOL

Winning School and the team

Holy Mary International School (Satyam Jha & Devesh Kr)

Runner up School and the team

Mahatma Gandhi Shiksha Sansthan (Vikash Kr and Abhishek Kr)

Host School:CREANE MEMORIAL SCHOOL

Winning School and the team

Nazarath Academy (Yasha and Khushi)

Runner up School and the team

DAV CRRC (Shruti Agarwal & Shruti Sharma)

Host School:KV MUZAFFARPUR

Winning School and the team

Pantrocrator Academy (Sudhanshu Singh & Hritik Raj)

Runner up School and the team

Kendriya Vidyalaya (Keshav Kishore & Satyam Kr)

Host School:KV TATANAGAR

Winning School and the team

Central Public School (Sudhanshu Akansha & Priyanka)

Runner up School and the team

KV Tatanagar (Divyakant & Shuvam Mahapatra)

Host School:AYYAPPA SCHOOL

Winning School and the team

DPS Bokaro (Arnav Raman & Akhil Anil)

Runner up School and the team

MGMH School (Muskan & Rishi Ranjan)

Host School:INTER STARIYA ZILA SCHOOL

Winning School and the team

Mount Assisi School (Tilak Bhardwaj & Adya Sakshi)

Runner up School and the team

NVS Bhagalpur (Aryan Shandilya & Shanur Rahman)

Host School:JNV PIPARSAND LUCKNOW

Winning School and the team

JNV, Piparsand, Lucknow (Anurag Yadav and Satyam)

Runner up School and the team

JNV, Balla, Rae Bareli (Aditya Shukla and Siddhartha)

Host School:HYDERABAD PUBLIC SCHOOL

Winning School and the team

KV Picket (Kathyayani & Jahnavi)

Runner up School and the team

KV NO 11 (SNEHA DANGE & B JOETHSAH

Host School:SUNBEAM ACADEMY SAMNEGHAT

Winning School and the team

(Sunbeam Academy) Spriha Singh & Swasthwik Chatter Jee

Runner up School and the team

JNV Chandauli (Ankit Singh & Vikash Yadav)

Host School:ACHARYASRI SUDARSHAN CENTRAL SCHOOL

Winning School and the team

KV Gopalganj (Sparsh Anand & Kumar Adityanath)

Runner up School and the team

North Bihar Preprotary School (Priya & Divya)

Host School:DPS, PATNA

Winning School and the team

Gyan Niketan

A not-for-profit-organisation, Extra-C came into existence on June 26, 2013 and since then has become a byword for quality in terms of providing a platform for quality extra-curricular pursuits. As its focus area, Extra-C’s mission is to promote crosswords among the youth and the adult alike.